Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Brak tlenu, słabe krążenie, zaburzenia hormonów – nie martw się, ale poznaj sposoby walki z cellulitem!

Cellulit to dobrze znany problem, zwłaszcza wśród kobiet. Wynika to z faktu, że przyczyny powstawania cellulitu są znacznie bardziej złożone niż zaledwie kilka zbędnych kilogramów. Głęboki masaż olejkami eterycznymi, oprócz diety, tabletek według rankingu Vesmed i ćwiczeń, pomoże Ci ujędrnić ciało, zapobiec rozstępom i pozbyć się zwiotczałej skóry.

Cellulit – co powinieneś wiedzieć

Zajmując się cellulitem, musisz najpierw zrozumieć, że istnieje wiele czynników, które mogą powodować lub zaostrzać cellulit. Brak tlenu, słabe krążenie, zaburzenia równowagi hormonalnej i retencja wody to tylko kilka przykładów. Niektórzy uważają, że jest to spowodowane cyklem menstruacyjnym lub słabym drenażem limfatycznym.

Toksyczność w organizmie to kolejny istotny czynnik, który może być spowodowany przez środowisko (zewnętrznie) lub żywność, którą spożywamy (wewnętrznie). Niezależnie od przyczyny, pigułki, olejki eteryczne i głęboki masaż obszarów problemowych razem mogą zdziałać cuda w usuwaniu złogów cellulitu.

Jakie mamy opcje?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz teraz zrobić, aby zwalczyć cellulit.

  • Pocieranie dotkniętych części ciała pomoże ukrwić te obszary i poprawić ogólne krążenie. Szczotkuj obszary w górę za pomocą pędzla z naturalnego włosia.

  • Ćwicz z naciskiem na obszary podatne na cellulit. W konsekwencji obszary te przesuną się, a toksyny zostaną wyeliminowane.

  • Codziennie masuj całe ciało, nie tylko obszary podatne na cellulit. Cellulit to problem, który wpływa na cały organizm. W ten sposób, masując całe ciało, przynosisz korzyści całemu systemowi.

  • Dodaj do kąpieli olejki eteryczne, są one wchłaniane przez organizm w procesie zwanym osmozą. Upewnij się, że kąpiel jest wystarczająco ciepła, a następnie energicznie pocieraj, szczypnij i masuj cellulit zanurzony w wodzie.

  • Jak wspomniano wcześniej, brak tlenu może być ważnym czynnikiem powstawania cellulitu. Weź głęboki oddech lub wykonaj dowolne ćwiczenie oddechowe, które działa na twoje serce i płuca. Poprawia to krążenie, a w efekcie dotlenienie organizmu.

Stres to klej, który spaja cellulit. W rezultacie bardzo ważne jest zrobienie sobie przerwy i odpoczynek. Tylko dzięki wystarczającej ilości odpoczynku i snu organizm może zmienić się, aby wyeliminować toksyny.

Przepisy na walkę z cellulitem

Toksyny można wyeliminować, biorąc kąpiel z olejkami eterycznymi. Wymieszaj ze sobą następujące olejki eteryczne, aby uzyskać porcję, która powinna wystarczyć na 5 sesji kąpieli:

  • 8 kropli olejku bazyliowego

  • 6 kropli olejku z oregano

  • 6 kropli olejku jałowcowego

  • 10 kropli olejku grejpfrutowego

  • 10 kropli olejku cytrynowego

Umieść korek w wannie i napełnij go 1/2 szklanki soli Epsom (siarczan magnezu) i 1/4 szklanki soli kamiennej. Pozwól wodzie spłynąć przed wstrząśnięciem, aby rozpuścić sole. Woda powinna być tak gorąca, jak ci wygodnie. Dodaj 8 kropli z partii przygotowanej w powyższym przepisie tuż przed wejściem do wody i wymieszaj. Pozwól sobie na co najmniej 20 minut relaksu. Różnorodność to przyprawa życia, a w kuracjach olejkami eterycznymi oznacza lepsze rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *