Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Co warto wiedzieć o szkoleniach wstępnych BHP w Warszawie?

Na pierwszą myśl przychodzi nam do głowy szkolenie, w którym musi wziąć udział każdy nowo zatrudniony pracownik – i prawidłowo! Pracodawca w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie oraz wszystkim zatrudnionym w firmie musi pamiętać o przeprowadzeniu szkolenia BHP. Czym ono tak właściwie jest? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w dalszej części artykułu.

Co to jest szkolenie wstępne BHP? 

Szkolenia wstępne BHP w Warszawie oraz każdym innym mieście są obowiązkowe i każdy bez względu na to czy jest studentem, odbywa praktykę czy jest pełnoetatowym pracownikiem, musi tuż po zatrudnieniu je przejść, zanim zacznie wykonywać powierzane zadania. Szkolenia te obejmują zagadnienia dotyczące instruktażu ogólnego wraz ze stanowiskowym. Wiedza, którą przekazuje BHP-owiec dotyczy m.in.:

  • przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, które obowiązują w zakładzie,
  • przepisów bezpieczeństwa oraz higieny pracy, które wynikają z Kodeksu Pracy i innych regulaminów,
  • zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jakie są rodzaje szkoleń BHP w Warszawie?

Jeżeli poszukujesz specjalisty ds. BHP Warszawa do przeprowadzenia szkolenia swoim pracownikom, musisz najpierw zastanowić się jaki tryb Cię interesuje – stacjonarny czy zdalny? Stacjonarne szkolenia przeprowadzane są najczęściej na terenie miasta lub w jego okolicach, natomiast w przypadku szkoleń online nie jest istotne, gdzie aktualnie przebywają Twoi pracownicy. Z tego względu coraz częściej wybierane są szkolenia zdalne, dzięki którym pracownikom wystarczy tylko dostęp do komputera i internetu, aby otrzymać odpowiednią dawkę wiedzy. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w momencie odbywania kwarantanny lub konieczności nagłego wyjazdu. W obu przypadkach szkoleniowiec musi przekazać taki sam zakres podstawowej wiedzy, która jest niezbędna, aby pracownicy wiedzieli, jakie ryzyko niesie ze sobą obejmowanie danego stanowiska i jak powinni się zachować w momencie wystąpienia nagłych, nieprzewidzianych sytuacji, które mogą zagrażać ich zdrowiu bądź życiu. 

W jaki sposób można się zapisać na szkolenie BHP?

Bez względu na to czy interesuje Cię szkolenie w formie zdalnej, czy stacjonarnej, na początek musisz wypełnić i wysłać formularz, w którym zawarte zostaną informacje m.in.: nazwa stanowiska, liczba uczestników i ich dane, a także dane do faktury. Następnie konieczne jest uregulowanie płatności, po czym otrzymamy dostęp do platformy szkoleniowej – w przypadku szkolenia online. Na tym etapie zostało już tylko wziąć udział w szkoleniu i wykazać się zdobytą wiedzą.

 

Polecamy:
Jak wybrać dobre szkolenie ISO 9001?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *