Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Jak wybrać dobre szkolenie ISO 9001?

Czym jest norma ISO 9001 i czy warto się z niej szkolić?

Norma ISO 9001:2015 to podstawa do wdrożenia i certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością. Standard zawiera wymagania systemu zarządzania jakością, które mają zastosowanie, gdy firma potrzebuje wykazać dbałość o jakość.

Szkolenia ISO 9001 dotyczą zarówno wdrażania, jak i nadzorowania systemu zarządzania jakością (np. auditor wewnętrzny systemu zarządzania) i pozwalają zapoznać się z wymaganiami normy. Na takich szkoleniach poznaje się wymagania systemów zarządzania jakością. Dzięki nim można lepiej zrozumieć na czym polega system zarządzania jakością oraz w jaki sposób go wdrażać, dostosować do wymagań normy i doskonalić.

Jak wybrać odpowiednie szkolenia ISO 9001?

Szkolenia ISO 9001

Na rynku jest wiele różnych miejsc, w których można odbyć szkolenie z normy ISO 9001:2015 i innych systemów zarządzania. Jak wybrać kurs z wymagań normy, aby był opłacalny i rozwijał kompetencje?

Ważne jest sprawdzenie czy firma, która szkoli z zakresu ISO 9001 ma odpowiednią renomę. Pracodawca patrzy inaczej na pracownika, który uczęszczał na kurs na wysokim poziomie. Ma gwarancję, że jego system zarządzania jest pod dobrą opieką. Dobrym wyborem jest skorzystanie ze szkoleń jednostek certyfikujących. Zapewniają odpowiedni poziom szkolenia, ale również certyfikat, który zrobi na pracodawcy dużo większe wrażenie. Taki certyfikat powinieneś otrzymać na zakończenie szkolenia.

Jeżeli chcesz odbyć szkolenie stacjonarne, zwróć uwagę na lokalizację. Kolejna kwestia to program. Sprawdź czy w ramach szkolenia z systemu zarządzania, porusza się tematy wymagań normy, takich jak potrzeby klientów, zarządzanie ryzykiem. Twoje umiejętności i kompetencje na szkoleniu powinny być rozwijane przez ćwiczenia, warsztaty i szereg przykładów.

Czy istnieją szkolenia z ISO 9001 online?

Oczywiście. Gdy jesteś chętny by zdobyć certyfikat ISO 9001 i poznać normę, lecz na szkolenie masz daleko, zrób je na odległość. Wiele firm prowadzi szkolenia online z systemów zarządzania. Zarówno z wymagań normy, jak i z auditu, wdrażania i zarządzania ryzykiem.
Szkolenie ISO 9001 online może odbyć się w dwóch formach.
Klasyczny e-learning, czyli kurs realizowany jest w sposób samodzielny. Oznacza to, że osoba która zdecydowała się na taki kurs, może dobrowolnie wybierać sobie dni oraz godziny, kiedy zasiądzie przed komputerem, by zdobywać wiedzę Druga forma to webinar w którym, gdzie uczestnik szkolenia łączy się na żywo z trenerem.
Po szkoleniu certyfikat otrzymasz mailowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *