Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Czy pendrive to dobry gadżet reklamowy dla klienta?

Gadżety reklamowe wręczane klientom nie przestają cieszyć się popularnością. Mogą one być elementem skutecznej kampanii marketingowej. Poszukując odpowiednich przedmiotów warto decydować się na akcesoria użyteczne, które będą chętnie wykorzystywane przez obdarowanych. Wśród takich rzeczy znajdują się pendrive’y. Co warto wiedzieć o ich roli w marketingu?

Czy pendrive reklamowy to dobry pomysł?

Przedmioty reklamowe takie jak pendrive wręczane są zwykle podczas targów i konferencji. Jeśli chodzi o podarunki dla klientów, często mogą one być nagrodą za udział w konkursie lub częścią programu lojalnościowego. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się też dołączenie prezentu do zamówienia na określoną kwotę w przedświątecznym czasie.

Przenośna pamięć to przedmiot użyteczny i cały czas chętnie wykorzystywany. Jako uniwersalny gadżet przyda się zarówno dzieciom, dorosłym, jak i wielu seniorom. Pendrive’y bywają potrzebne osobom w szkołach i na studiach, różnych miejscach pracy oraz czasie wolnym, na przykład do dzielenia się zdjęciami. Ze względu na funkcjonalność pendrive reklamowy może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Ważne jest jednak wzięcie pod uwagę kilku istotnych aspektów.

Na jakie gadżety reklamowe warto stawiać?

Podarowane klientom przedmioty z logo firmy mają budować ich skojarzenia z marką. Akcesoria kiepskiej jakości, które szybko się zepsują prawdopodobnie nie ułatwią marce budowania pozytywnego wizerunku. Dlatego też poszukując reklamowych pendrive’ów należy zwrócić uwagę na ich klasę i funkcjonalność. Pojemność pamięci nie może być o wiele niższa od średniej dostępnych na rynku produktów, ponieważ przedmiot nie będzie atrakcyjny dla klienta. Wybierając gadżety reklamowe dla swojej firmy warto upewnić się, że będą one służyły posiadaczom przez dłuższy czas. Pozwolą wówczas na dłużej zapamiętać daną markę.

Jakie nadruki na reklamowe pendrive’y?

Wiele firm umieszcza na gadżetach reklamowych swoje logo. To dobre rozwiązanie pod warunkiem, że same przedmioty wyglądają zarazem estetycznie. Akcesoria, które przyczyniają się do powodzenia kampanii marketingowej nie powinny kojarzyć się z brzydkimi i tanimi rozwiązaniami. Należy upewnić się też, że nadruk wykonany daną metodą nie ulegnie zbyt szybkiemu starciu. Oprócz logo na powierzchni gadżetu warto umieścić motto lub zabawny tekst związany z przedsiębiorstwem. Ważne, aby potencjalny klient się z nim utożsamiał. Dzięki temu akcesorium będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. Dobrze przemyślana strategia pozwoli stworzyć efektywną kampanię reklamową.

Więcej na: arp.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *