Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Konie, ognisko, przekąski – Zakopane zimą

Chcesz emocji? Przeżyj magiczną przejażdżkę saniami ciągniętymi przez konie w Zakopanem. Zapoznaj się ze wspaniałymi widokami na Tatry!

Rozsiądź się wygodnie pod kocami i ciesz się piękną, śnieżną wycieczką, która zaprowadzi Cię do krainy marzeń. Tutaj możesz delektować się przekąskami, takimi jak mięso z dziczyzny, serem, krakersami i popcornem, a także gorącymi napojami i napojami dla dorosłych. Kulig w Zakopanem daje duże możliwości. Poświęć trochę czasu na poznanie zespołu koni pociągowych. Trzaskające ognisko czeka na zewnątrz, aby ogrzać cię w drodze powrotnej na sanie. Miej oczy szeroko otwarte na dzikie zwierzęta, gdy ślizgasz się po śniegu. Wycieczka trwa wystarczająco długo, by dużo zobaczyć. Personel zwykle sugeruje, abyś ubrał się tak, jakbyś jechał na narty, ponieważ nocne temperatury mogą być dość niskie.

Kuligi w Zakopanem – ile to kosztuje?

Zwykle organizator wycenia kuligi tak, aby cała rodzina mogła cieszyć się wycieczką. Pasażerowie w wieku 13 lat i starsi płacą mniej niż dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a dzieci do lat trzech zwykle jeżdżą bezpłatnie. Ceny mogą ulec zmianie.

Celem organizatorów kuligów jest udostępnienie tego doświadczenia całej rodzinie. Uwielbiają patrzeć, jak dzieci lepią bałwany, gdy czekają na wejście na pokład, i jak goście wchodzą w interakcję z końmi. Prywatne kuligi oferowane są popołudniami dla gości pragnących bardziej intymnych wrażeń.

Kulig zwykle kursuje od grudnia do marca w zależności od warunków śniegowych. W okolicach świąt przejażdżki kursują siedem dni w tygodniu. Pamiętaj, aby dać sobie trochę więcej czasu na dotarcie na miejsce, gdy pada śnieg, ponieważ warunki drogowe w okolicy różnią się w zależności od pogody.

Po przejażdżce zatrzymaj się na kolację w restauracji, bądź karczmie. Kuchnia podhalańska oferuje ekskluzywne dania z lokalną atmosferą. W menu znajdziesz jagnięcinę hodowaną w pobliskim gospodarstwie, a także pstrąga i mięso dzika. Latem Zakopane również oferuje mnóstwo innych zajęć. Wybierz się na przejażdżkę szlakiem, zjedz kiełbasę z grilla lub kolację z pieczonego prosiaka, weź lekcję wędkarstwa muchowego lub zapisz dzieci na inne zajęcia.

Bądź częścią pocztówkowej sceny, siedząc z ukochanymi osobami w wygodnych saniach. Wspaniałe konie pociągowe poprowadzą Twoje sanie przez zapierające dech w piersiach górskie widoki pośród świerków i osik, z niesamowitymi widokami na Tatrzański Park Narodowy.

Usiądź wygodnie na jednych z staromodnych sań i przygotuj się na magiczną przejażdżkę przez malowniczą scenerię wsi. Miejscowi gospodarze oferują przejażdżki przez kilka tygodni w grudniu i trwają do Nowego Roku i dalej, w zależności od aktualnych warunków śniegowych. Ich sanie mogą pomieścić sporo osób dorosłych, trzeba się pytać o szczegóły u konkretnych organizatorów.

Przyjdź i ciesz się brzęczeniem koni i rześkim górskim powietrzem podczas jednego z autentycznych kuligów w Zakopanem. Ze wszystkimi zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i pięknymi naturalnymi widokami, Zakopane jest idealnym miejscem na zimowy wypad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *