Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Mysz w miejscu pracy – skąd wiedzieć, że masz problem?

Skąd masz wiedzieć, czy w Twoim miejscu pracy są gryzonie i jakie kroki możesz podjąć, aby upewnić się, że odejdą i nie wrócą? Szkodniki w miejscu pracy powiązano z astmą, wścieklizną i boreliozą. Jeden z najczęstszych szkodników w miejscu pracy, gryzonie (w tym szczury, myszy i wiewiórki), są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się kilku wirusów i pasożytów. Eliminując ich źródła pożywienia, wody i schronienia, możesz zestresować szkodniki i stworzyć środowisko, w którym nie chcą przebywać.

Oznaki inwazji

Najczęstszym objawem inwazji gryzoni jest w rzeczywistości zobaczenie myszy lub szczura, żywej lub martwej. Oprócz rzeczywistego obserwowania gryzonia na terenie obiektu, kolejną najczęstszą oznaką inwazji gryzoni na miejsce pracy jest obserwowanie ich odchodów. Można je znaleźć w pobliżu źródeł żywności w szafkach, szufladach lub pojemnikach, w których przechowywana jest żywność, nad głową na strychach lub podwieszanych sufitach lub na ścieżkach, takich jak słupki ścienne lub belki. Dobre miejsce, aby zajrzeć do szuflad biurka pracowników, którzy przynoszą i przechowują żywność w swoich biurkach. Myszy i szczury uwielbiają znajdować te często pomijane obszary!

Obgryziona lub nadgryziona żywność i/lub jej opakowanie to kolejna oznaka gryzoni, podobnie jak obgryzanie dziur lub szczelin w drewnie budynku, co wskazuje, że jakiś gryzoń przedostał się do miejsca pracy.

Zapobieganie i kontrola

Po upewnieniu się, że gryzonie są w Twoim miejscu pracy, możesz podjąć następujące kroki, aby nieproszeni goście odeszli.

  • Osusz źródła wody dla gryzoni, naprawiając nieszczelne krany lub rury w pomieszczeniach i na zewnątrz, eliminując karmniki dla ptaków

  • Zabezpiecz śmieci, zwłaszcza odpady żywnościowe, w metalowych lub twardych plastikowych pojemnikach, które są odporne na gryzienie.

  • Nie zostawiaj ciastek i ciasteczek ani innych przekąsek dzielonych przez pracowników na noc, ponieważ mogą one być bardzo atrakcyjne dla gryzoni i innych szkodników.

  • Zmniejsz naturalne źródła pożywienia w pobliżu nieruchomości, zbierając wszelkie owoce z drzew i orzechy, gdy opadną na ziemię.

  • Wszelkie pęknięcia uszczelnić betonem, zaprawą, wełną stalową lub obróbką blacharską.

  • Odetnij pnącza wiszące na budynkach i konary drzew zwisające z dachów, aby wyeliminować wejścia do budynków.

  • Poproś pracowników, aby trzymali żywność w kuchni, a nie w szufladach biurka, lub przechowuj żywność przy biurkach w pojemnikach odpornych na szkodniki, których nie można gryźć.

Oznaki obecności gryzoni

Kiedy szczur lub mysz decydują się na wizytę, często pozostają niewidoczne — przynajmniej na początku. Zwykle oznaki obecności szczurów lub myszy obejmują małe odchody (kał), które wyglądają jak drobne ziarna ryżu, które znajdują się wzdłuż ścian lub w miejscach, w których znajdują się materiały spożywcze. Możesz również zauważyć inne zniszczenia, takie jak przegryzione dziury w pudełkach i workach z suchym towarem w spiżarni, w torbach na karmę dla zwierząt lub w workach z nasionami trawy w garażu. Gdy upewnisz się, że istnieje problem – dzwoń do specjalistów.

1 thought on “Mysz w miejscu pracy – skąd wiedzieć, że masz problem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *