Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Narzędzia do testowania prędkości połączenia z siecią – jakie, po co i kiedy?

internet dolnośląskie

Czy wiesz, że możesz bardzo prosto dowiedzieć się, jaka jest prędkość Twojego Internetu? Tak to możliwe, aby dowiedzieć się czy Twój Internet jest wystarczająco szybki. Narzędzia do testowania prędkości zostały tak zaprojektowane, aby pomóc Ci zrozumieć, jak Twoje połączenie internetowe działa na co dzień.

Po co przeprowadzać test szybkości Internetu?

Po pierwsze, może to potencjalnie zaoszczędzić trochę pieniędzy. Tak naprawdę. Być może płacisz za większą prędkość, niż faktycznie potrzebujesz, a te dodatkowe opłaty mogą Cię kosztować z miesiąca na miesiąc. Na podstawie powyższych informacji, jeśli stwierdzisz, że prędkość Twojego Internetu jest wyższa niż jest to konieczne, zalecamy skontaktowanie się ze swoim dostawcą usług internetowych i przejście na tańszy plan.

Jest też druga strona – być może płacisz za prędkości, których tak naprawdę nie osiągasz. Przeprowadzenie naszego testu szybkości Internetu to najlepszy sposób na sprawdzenie, czy Twój dostawca rzeczywiście dotrzymuje swojej części umowy. Jeśli wielokrotnie testujesz połączenie z pomocą https://testujpredkosc.pl/speedtest i okaże się, że nie otrzymujesz tego, za co płacisz, zalecamy skontaktowanie się z dostawcą usług internetowych w celu uzyskania pomocy. Często rozwiązuje to problem, ale nie zawsze.

Należy pamiętać, że korzystanie z Wi-Fi zwykle zmniejsza wydajność. Prędkości reklamowane przez dostawców Internetu opierają się na prędkości uzyskiwanej dzięki urządzeniu podłączonemu bezpośrednio do routera za pomocą kabla Ethernet.

Jak przeprowadzić test prędkości?

Przed rozpoczęciem testu możesz zrobić kilka rzeczy, aby uzyskać jak najdokładniejsze wyniki.

• Pamiętaj, aby umieścić laptopa, tablet lub smartfon, z którego korzystasz, jak najbliżej routera. Odległość, ściany, instalacja wodno-kanalizacyjna i inne czynniki mogą mieć wpływ na Twoje wyniki.
• Pamiętaj, aby wyłączyć wszystkie inne urządzenia, które mogą blokować połączenie. Dotyczy to telewizorów, urządzeń do przesyłania strumieniowego i innych komputerów w całym domu.
• Przed rozpoczęciem testu upewnij się, że na urządzeniu, którego używasz do testowania, nie pobierasz aktywnie żadnych plików ani aktualizacji.

Zrozumienie wyników testu szybkości Internetu

Aby lepiej zrozumieć test szybkości Internetu, ważne jest, aby znać różnicę między prędkością wysyłania a prędkością pobierania.

Prędkość wysyłania

Szybkość wysyłania oznacza, jak szybko połączenie może wysłać coś (w tym przypadku dane) z Twojego urządzenia do szerszego Internetu. Numer ten często nie jest numerem mocno reklamowanym przez dostawców usług w Internecie i jest to celowe. Krótko mówiąc, większość działań online nie wymaga dużych prędkości przesyłania. Niektóre jednak obejmują Skype i inne usługi czatów wideo, gry online i aplikacje do przechowywania dużych ilości danych w chmurze, takie jak Dropbox i Google Drive.

Prędkość pobierania

Szybkość pobierania odnosi się do tego, jak szybko połączenie może pobrać dane ze strony internetowej lub serwera online. Prawie wszystkie czynności wymagają określonej prędkości pobierania, więc jest to główna liczba, na którą warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o wymaganej prędkości Internetu. Jednoczesne przesyłanie strumieniowe wielu programów telewizyjnych lub filmów (zwłaszcza multimediów 4K) i pobieranie dużych plików to przykłady działań wymagających większej prędkości pobierania niż średnia.

Jakiej szybkości Internetu naprawdę potrzebuję?

Określenie, jakiej rzeczywiście potrzebujesz prędkości Internetu, zależy tak naprawdę od tego, w jaki sposób korzystasz z Internetu na co dzień. Na przykład zaawansowany użytkownik w dużej rodzinie, który często przesyła strumieniowo filmy i programy, gra w gry i pobiera duże pliki, będzie potrzebował większej prędkości pobierania, aby je obsłużyć. Tymczasem osoba mieszkająca w jedno- lub dwuosobowym mieszkaniu, która tylko sprawdza pocztę i od czasu do czasu ogląda program online, będzie potrzebować znacznie mniej. To wysoce indywidualna kwestia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *