Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Rozwiązanie problemu z brudnym kamiennym tarasem – mam to!

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o czyszczeniu i odnawianiu tarasów z kamienia naturalnego.

Naczynia, materiały i rozwiązania

Miękka miotła z solidną rączką jest idealna do odkurzania kamienia bez rysowania powierzchni marmuru, granitu, trawertynu i łupka. Możesz również skorzystać z odkurzacza, ale musisz uważać, aby nie porysować płyt kółkami. Wąż do wody jest również niezbędny do zmycia wszelkich detergentów wymagających spłukiwania.

Zaleca się stosowanie specjalnych detergentów przeznaczonych do konserwacji kamienia naturalnego, ponieważ nie są one kwaśne i nie wpływają na szczeliwo. Zapewni to ochronę i konserwację szczeliwa, które zostało nałożone podczas instalacji. Są też specjalne środki na kamień na taras, które mogą się przydać, gdy trzeba usunąć tłuste plamy (na przykład w pobliżu grilla). Do usuwania uporczywych plam przyda się półsztywny pędzel. Możesz go używać do szorowania mniejszych elementów, czy zagłębień. Rękawiczki gospodarcze lub chirurgiczne chronią skórę przed chemicznymi detergentami. Nie zapomnij ich użyć. Zalecamy również, aby odpowiednio się „ubrać”. Używaj okularów ochronnych, aby uniknąć podrażnienia oczu przez kurz lub substancje chemiczne.

Użyj miarki lub innego specjalnego pojemnika, aby obliczyć ilość detergentów zalecaną przez producenta. Upewnij się, że masz również plastikowe wiadro i miskę do mieszania detergentów z wodą. Ściereczki z mikrofibry i bawełny są idealne do polerowania wszystkiego po zakończeniu czyszczenia. Aby uzyskać optymalne rezultaty, upewnij się, że są czyste i chłonne. Dla ułatwienia użyj mopa z mikrofibry.

Porady i wskazówki dotyczące sprzątania tarasu kamiennego

Oceń rodzaj i zakres każdej plamy, aby określić, jak ją wyczyścić. Na szczęście, ponieważ mówimy o przestrzeni na zewnątrz, bez problemu można umyć taras. Ale są plamy oleju lub dymu, których nie można tak szybko zmyć. Weźmy na przykład te nieznośne plamy z grilla.

Usuń kurz, liście i inne pozostałości z tarasu. Użyj miotły w jednym kierunku i powtórz proces co najmniej raz. Pomoże to usunąć brud z pęknięć i spoin. Jeśli masz odkurzacz zewnętrzny, użyj go. W przypadku tarasu trawertynowego podciśnienie może odsysać kurz z wnętrza porowatej powierzchni charakterystycznej dla tego rodzaju kamienia.

Użyj spryskiwacza wodnego, aby usunąć kurz pozostały po zamiataniu i namoczyć uporczywe plamy. Tłuste plamy, także te z grilla, usuwamy za pomocą specjalnych roztworów. Najpierw nałóż płynny roztwór i pozostaw go na kilka minut, aby wniknął w kamień na taras. Następnie nałóż puder wydobywający plamę. Nie zapomnij założyć rękawiczek i okularów ochronnych, aby chronić ręce i oczy.

Następnie, po zajęciu się problematycznymi obszarami, możesz przejść do mycia reszty tarasu. Zmieszaj detergent do kamienia naturalnego z wodą w zalecanych proporcjach, a następnie umyj płyty za pomocą mopa (do podłogi) lub miękkiej szmatki (do ścian i innych powierzchni wyłożonych kamieniem naturalnym). Nie spiesz się. Pozwól detergentowi namoczyć się przez kilka minut. W razie potrzeby możesz umyć obszar dwa lub trzy razy. Na koniec spłucz detergent czystą wodą.

1 thought on “Rozwiązanie problemu z brudnym kamiennym tarasem – mam to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *