Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Ubezpieczenia na wypadek awarii – w czym możesz przebierać?

Ubezpieczenie na wypadek awarii to rodzaj ochrony, która może Ci pomóc, jeśli Twój pojazd się zepsuje. Na przykład, gdy rozładowuje się akumulator w Twoim samochodzie lub przebiją się opony, ochrona przed awarią może zapewnić pomoc, dzięki czemu Ty i Twój pojazd nie zostaniecie pozostawieni na poboczu drogi – nawet, jeśli jest to daleko od domu, czy za granicą. Wtedy jednak musisz się upewnić, że pomoc drogowa Niemcy bądź inny docelowy kraj to obejmuje.

Warto zauważyć, że chociaż ubezpieczenie na wypadek awarii można wykupić jako samodzielną polisę, niektórzy ubezpieczyciele zawierają ubezpieczenie na wypadek awarii jako opcjonalny dodatek do ubezpieczenia samochodu – niektórzy oferują go nawet jako standardowe włączenie. Zawsze najlepiej jest rozejrzeć się i porównać opcje, aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą możliwą ofertę.

Jakie są rodzaje ubezpieczenia na wypadek awarii?

Możesz wykupić różne rodzaje ubezpieczenia na wypadek awarii.

Osobiste lub pojazdu

Będziesz mógł wybrać, czy ubezpieczenie na wypadek awarii dotyczy Ciebie, czy Twojego pojazdu. W przypadku awarii osobistej zostaniesz objęty ochroną w każdym pojeździe, o ile spełnia on wymagania określone w Twojej polisie. Będziesz mógł ubiegać się o to, czy prowadziłeś samochód, czy jesteś pasażerem, a w zależności od dostawcy i rodzaju polisy ubezpieczenie może obejmować również osoby pod tym samym adresem – chociaż może istnieć limit liczby.

Ubezpieczenie na wypadek awarii pojazdu pozwala ubiegać się o konkretny pojazd, niezależnie od tego, czy jest to samochód, furgonetka czy motocykl, i możesz być w stanie objąć tą polisą kilka pojazdów do określonej kwoty. Tańszą opcją jest generalnie ubezpieczenie pojazdu.

Styl tradycyjny a styl ubezpieczeniowy

Będziesz mieć również możliwość skorzystania z tradycyjnej ochrony na wypadek awarii lub czegoś podobnego do ochrony ubezpieczeniowej:

Tradycyjna: tradycyjna ochrona ubezpieczeniowa ma miejsce wtedy, gdy płacisz określoną kwotę, zwykle raz w roku, a w zamian otrzymujesz całodobowe ubezpieczenie na wszystko, co obejmuje Twoja polisa. Obejmuje to wezwania – czasami nawet do określonej kwoty rocznie – a także:

• naprawy drogowe
• naprawy warsztatowe
• usługi holownicze

Styl ubezpieczenia: w przypadku awarii zapłaciłbyś z góry za takie rzeczy, jak wezwanie, naprawy i odzyskiwanie, zanim zażądasz zwrotu kosztów od dostawcy ubezpieczenia na wypadek awarii.

Co obejmuje ubezpieczenie na wypadek awarii?

Ubezpieczenie na wypadek awarii może się różnić w zależności od poziomu, który wykupujesz i dostawcy, do którego się udajesz, jednak polisy mogą obejmować opcję, jaką jest pomoc drogowa lub ubezpieczenie lokalne, Podstawowy poziom ubezpieczenia od awarii, kiedy usługodawca wysyła mechanika i pojazd ratowniczy, aby spróbować naprawić Twój pojazd na poboczu drogi. Jeśli nie mogą go naprawić, zwykle holują go do pobliskiego warsztatu. Do tej pory najczęściej wybieranym poziomem polis dla ubezpieczenia na wypadek awarii była ochrona krajowa, która została uwzględniona w 88% sprzedanych polis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *