Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Akcja to Twój ulubiony gatunek filmowy? Sprawdź, czy znasz te tytuły!

Filmy akcji od dawna należą do najpopularniejszych gatunków w całym kinie. Co roku widzowie na całym świecie gromadzą się w kinach, aby obejrzeć porywające i piękne filmy, w których ludzie biją się, strzelają lub wysadzają w powietrze. Można też ich ogromną ilość znaleźć w sieci, w miejscach takich jak: https://zalukaj-ekino.pl/gatunek/akcja/.

Choć na pierwszy rzut oka brzmi to niepokojąco, widzowie lubią znajdować ekscytującą ucieczkę od codzienności dzięki tym filmom, z których wiele należy do najbardziej dochodowych i lubianych w historii. Ale w gatunku pełnym godnych konkurentów są filmy które pokonują resztę, będąc najlepszymi filmami akcji wszechczasów. Czego nie może zabraknąć na takiej liście?

John Wick (2014)

Keanu Reeves po raz drugi na nowo odkrył kung fu w tym rewolwerowym filmie o zemście. Po tym, jak rosyjscy gangsterzy kradną mu samochód i zabijają psa, John Wick wraca z emerytury, aby wykonać na nich krwawą zemstę. Przed premierą tego filmu John Wick wydawał się po prostu kolejnym typowym filmem akcji, a założenia brzmiały trochę głupio. Okazało się jednak, że film zawiera wiele wspaniałych scen akcji ze wspaniałą choreografią i mnóstwem żywych efektów wizualnych. I podobnie jak jego tytułowy bohater, Reeves dokonał spektakularnego powrotu w swojej karierze, uwalniając charakterystyczny dla filmu rodzaj „gun-fu”. Zemsta nigdy nie wyglądała tak fajnie!

Wejście smoka (1973)

Kto mógłby zapomnieć widoku Bruce’a Lee kung fu przedzierającego się przez przeciwników jak opętany? Łącząc sztuki walki z filmami szpiegowskimi w stylu Jamesa Bonda, Wejście Smoka jest fenomenem kulturowym, który nadal jest uważany za kwintesencję filmu kung fu.

Dzięki temu Lee stał się twarzą sztuk walki dla publiczności na całym świecie. Od tego czasu film odcisnął swoje piętno w niezliczonych mediach, zwłaszcza w seriach Dragon Ball, Street Fighter i Mortal Kombat. Szkoda tylko, że Lee nie żył wystarczająco długo, aby zobaczyć oszałamiający sukces swojego filmu.

Matrix (1999)

Bracia Wachowscy zadziwili widzów swoim rewolucyjnym cyberpunkowym eposem. Gdy haker Neo odkrywa, że świat, w którym żyje, jest komputerową symulacją, on i jego nowy zespół wykorzystują swoje moce zaprzeczające rzeczywistości, aby zbuntować się przeciwko cyfrowym prześladowcom i ocalić ludzkość.

Niezliczeni filmowcy odtworzyli wiele charakterystycznych cech Matrixa, w szczególności kultowe sceny akcji w stylu „bullet time”, a film doczekał się kilku sequeli. Chociaż te sequele nie do końca spełniły oczekiwania, oryginał nadal jest arcydziełem współczesnego kina.

Poszukiwacze zaginionej Arki (1981)

Steven Spielberg i George Lucas na nowo wymyślili klasyczne seriale filmowe na miarę współczesności, przedstawiając historię Indiany Jonesa. Uzbrojony jedynie w pistolet, bicz i pięści, Indy wraz ze swoją partnerką Marion stawia czoła nazistom, którzy podróżują po całym świecie w poszukiwaniu legendarnej Arki Przymierza.

Już samo pierwsze kilka minut filmu jest legendarne, ponieważ przedstawia klasyczną wyprawę Indy’ego w poszukiwaniu złotego bożka, zanim zostanie przepędzony przez gigantyczny głaz i plemię Hovitos. Poszukiwacze zaginionej Arki to od początku do końca kolejka górska, która od tego czasu stała się dziełem kina cenionym zarówno przez widzów, jak i twórców filmowych.

Kolejna aktualizacja oferty Hurtowni Technicznej Sped

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *