Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Holowanie to nie wszystko! Dowiedz się, po co Ci pomoc drogowa – bez względu na to, gdzie się wybierasz

Niewielu z nas wie, jak zmienić przebitą oponę. Jeszcze mniej osób wie, co zrobić, gdy silnik zaczyna wydawać głośne dźwięki i zaczyna kłębić się dym. Czy mógłbyś wyciągnąć własny samochód z rowu? Do kogo byś zadzwonił, gdybyś zamknął kluczyki w samochodzie? A co gdy będzie potrzebna laweta Hannover? Wszystkie te sytuacje podkreślają jedną ważną rzecz — potrzebujesz pomocy drogowej! Pomoc drogowa to usługa dodatkowa do ubezpieczenia samochodu, która może pomóc w rozwiązaniu typowych problemów związanych z jazdą. Ten rodzaj planu pozwala zaoszczędzić czas, energię, pieniądze i mnóstwo stresu.

Czego możesz oczekiwać od wybranej pomocy drogowej?

Zawsze dobrze jest być przygotowanym na wypadki i inne sytuacje awaryjne związane z samochodem. Tak jak masz nadzieję, że nigdy nie ulegniesz wypadkowi samochodowemu, ale masz ubezpieczenie samochodu na wszelki wypadek, pomoc drogowa jest dostępna, jeśli kiedykolwiek będziesz jej potrzebować. Typowe problemy i błędy podczas jazdy, które są często objęte planem pomocy drogowej, obejmują:

• Usługa holowania
• Usługa awaryjnego uruchamiania samochodu
• Dostawa paliwa
• Przebita opona
• Wiele więcej

Poza podstawowym spokojem, korzyści finansowe z pomocy drogowej są duże. Zachowasz więcej pieniędzy na swoim koncie bankowym i zmniejszysz ryzyko nieoczekiwanych wydatków, wiedząc, że nigdy nie będziesz musiał wydawać setek na awaryjne holowanie. Dodatkową korzyścią jest zapewnienie bezpieczeństwa młodemu kierowcy, gdy jest w drodze bez Ciebie.

Jeśli dodasz pomoc drogową do polisy ubezpieczeniowej samochodu, znacznie ułatwi to zadanie. W ten sposób będziesz mieć jedną firmę, z którą możesz się skontaktować bez względu na problem. Miałeś wypadek samochodowy? Masz przebitą oponę? Zadzwoń do ubezpieczyciela! Może Twój samochód w ogóle się nie uruchamia i nie wiesz dlaczego. Nie martw się, po prostu zadzwoń do swojego ubezpieczyciela i szybko pojawi się pomoc drogowa, która pomoże Ci uporać się z problemem.

Co się stanie, jeśli jeżdżę bez ubezpieczenia samochodu?

Rozważasz jazdę bez ubezpieczenia samochodu? Nie rób tego! Być może myślisz: „Nie stać mnie na to. Jeśli ulegnę wypadkowi, będę się martwił o koszty”. Ten rodzaj myślenia jest nie tylko niebezpieczny lub nie jest dobrym pomysłem. W rzeczywistości jest to nielegalne. Prowadzenie pojazdu bez ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest niezgodne z prawem. Jeśli zdecydujesz się pominąć ubezpieczenie samochodu, możesz zapłacić znacznie więcej szkód, grzywien i opłat niż za miesięczną składkę ubezpieczeniową.

Twoja przyszłość finansowa jest tutaj zagrożona. Najgorszym scenariuszem byłoby wzięcie udziału w poważnym wypadku bez ubezpieczenia samochodu. Jeśli ponosisz winę, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za koszty, w tym zniszczenie mienia, rachunki medyczne i inne. Istnieje również bardzo duża szansa, że ​​kierowca pozwie Cię o odszkodowanie. W przypadku, gdy nie masz pieniędzy na spłatę, sądy mogą nawet zająć Twój majątek. I nie zapomnij o prawnej stronie tego. To, co robisz, jest nielegalne, co oznacza, że ​​możesz otrzymać mandat lub zostać aresztowany, jeśli zostaniesz zatrzymany podczas jazdy bez ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *