Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Pas ortopedyczny – duża pomoc dla pleców, bez użycia siły

Ochrona pleców za pomocą pasów podtrzymujących to dobry pomysł dla tych, którzy mają nadwyrężenie mięśni, skręcenie stawów lub inne rodzaje kontuzji lub rekonwalescencji po operacji. Jeśli odczuwasz ból pleców i potrzebujesz pracować dalej lub utrzymać określony poziom aktywności, pasy podtrzymujące plecy są bardzo pomocne. Pasy tylne są powszechne w większości prac, w których wymagane jest podnoszenie ciężkich przedmiotów. Często widzimy ludzi noszących je w pracy, tylko dlatego, że jest to zalecane, bez użycia siły.

Nie zalecamy używania ich na pokaz. Pasy podtrzymujące są wszechobecne – występują w wielu stylach i wzorach, od bardzo tanich po zaawansowane technologicznie paski, które są bardzo skuteczne.

Dobrze zaprojektowane pasy podtrzymujące plecy zapewniają wsparcie, które pomaga zapobiegać i łagodzić ból pleców wynikający z napięcia mięśni, skurczów, skręceń i problemów z dyskiem. Dla niektórych może to oznaczać lepszy powrót do zdrowia lub być kołem ratunkowym dla tych, którzy muszą iść dalej, gdy ból pleców zwykle uniemożliwia wykonywanie codziennych lub zawodowych czynności.

Pasy usztywniające plecy, ograniczając działanie grup mięśniowych i więzadeł podwieszanych, dodatkowo wspomagają poprawę postawy ciała, a także zachęcają do stosowania bezpiecznej techniki podnoszenia.

Pasy elastyczne

Elastyczne pasy podtrzymujące plecy są przeznaczone do łagodnych i umiarkowanych poziomów bólu i zadań związanych z podnoszeniem. Jest tak wiele rodzajów tych aparatów. Wiele z nich jest nieporęcznych, wykonanych z tanich materiałów i mogą być albo po prostu tanim opakowaniem, które nic nie robi, albo zapewni wsparcie, poświęcając wygodę. Chociaż żadna opcja nie jest całkowicie wygodna w noszeniu przez długi czas, elastyczne paski są niedrogie i skuteczne.

Pasy tylne wykorzystujące właściwości mechaniczne

Te opcje są wykonane z wyjątkowo mocnych, a jednocześnie oddychających materiałów, które nie są rozciągliwe, a jednocześnie giętkie, co zapewnia lepszą kompresję bez utraty komfortu. Nieporęczna, bardzo niskoprofilowa konstrukcja zapewnia dyskretną wygodę noszenia. Komfort i kontrola sumują się celem szybszego gojenia. Pasy te maksymalizują płynne, dynamiczne podejście do kompresji brzucha, zapewniając stabilność i kontrolę kręgosłupa. Regulacja paska zajmuje około 1 sekundy, przy minimalnym ruchu lub niepożądanym ruchu ciała. Łatwe, bezwysiłkowe pociągnięcie jedną ręką skutecznie zaciska pas ortopedyczny i gotowe! Właściwy współczynnik naciągu sprawia, że są mocne i stabilne.

Mechaniczne pasy podtrzymujące plecy są używane w przypadku bólu o nasileniu od umiarkowanego do silnego. Ci, którzy dużo podnoszą ciężarów skorzystają z mocnego pasa. Chociaż wygodne w noszeniu przez długi czas, najlepiej jest używać ich wyłącznie podczas ciężkich zadań związanych z podnoszeniem lub łagodnych zadań związanych z podnoszeniem, gdy odczuwasz duży ból.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *