Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Dla kogo potrzebny ochraniacz podkład na materac?

Wbrew powszechnie utartemu przekonaniu – podkład nieprzemakalny nie jest dedykowany wyłącznie dzieciom i osobom starszym czy chorym. Chyba każdemu z nas zdarzyło się przynajmniej raz w życiu rozlać coś przypadkowo na łóżko. Ile nerwów i czasu zajęło nam pozbycie się takiego zabrudzenia? W większości przypadków całkowite wyczyszczenie zaplamienia i doprowadzenie materaca do stanu przed zabrudzeniem – nie jest możliwe, gdyż płyn zdążył już wniknąć w jego głębsze warstwy. To jednak nie tylko nieestetyczna plama, która pozostaje na łóżku. Każde takie zabrudzenie stanowi potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia, gdyż jest świetną pożywką do rozwoju roztoczy, bakterii i innych patogenów. Co zatem pozostaje? Zakup odpowiedniego ochraniacza na materac! Cena może być inna również z takiego powodu jakim jest rozmiar danego ochraniacza, naturalną koleją rzeczy jest że większy materac na przykład 200×200 będzie potrzebował w produkcji więcej materiału, a co za tym idzie będzie kosztował więcej niż produkt tej samej firmy, z tego samego materiału i z tym samym zapięciem lecz o innym rozmiarze. Już nawet drobna różnica dwudziestu centymetrów na długości, bądź szerokości może przełożyć się na zmianę w cenie którą będziemy musieli zapłacić za ochraniacz.

Ochraniacz na łóżko – co to takiego?

Jak wiadomo, łóżko zbudowane jest z różnego rodzaju elementów a te główne to: stelaż i materac. Nie wszyscy decydują się na zakup dodatkowego wyposażenia, do którego z pewnością zaliczyć można ochraniacz na łóżko. To bardzo przydatny pokrowiec, który doskonale chroni przed różnego rodzaju zabrudzeniami i zapewnia pełen komfortu snu.

Jak dbać o podkład nieprzemakalny?

W ilu stopniach należy prać ochraniacz na materac, jak go czyścic oraz pielęgnować – wszystko to powinno być zawarte w dołączonej instrukcji użytkowania. Należy ściśle jej przestrzegać, żeby cieszyć się pokrowcem jak najdłużej. Zazwyczaj zalecane jest pranie ochraniacza na materac w temperaturze 90 stopni. Pozwala to na usunięcie wszelkich zabrudzeń i kryjących się w nich patogenów. Niemniej jednak zbyt wysoka temperatura podczas suszenia podkładu może odprowadzić do uszkodzenia wodoodpornej membrany ochraniacza. W zależności od tego, z jakiego materiału został wykonany podkład, tak też trzeba go pielęgnować i czyścić, żeby nie uszkodzić danej tkaniny.

Ochraniacz na materac – rozwiązanie idealne dla każdego

Odpowiednio dobrany ochraniacz na materac jest w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania, a wybór jest naprawdę szeroki. Wodoodporny i paroprzepuszczalny ochraniacz jest bardzo delikatny dla skóry, hipoalergiczny i doskonale wchłania wilgoć, zapewniając doskonała cyrkulacje powietrza. Natomiast pikowany ochraniacz na materac jersey zapewnia dobrą wentylację wewnątrz podkładu, chroni przed roztoczami i poprawia komfort snu. Najlepszy podkład nieprzemakalny to taki, przy użytkowaniu którego czujemy się naprawdę komfortowo. Powinien być zatem wykonany z wysokiej jakości materiałów a przy tym cieszyć także nasze oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *