Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Czym są prześcieradła nieprzemakalne i jak ich używać?

Produkt ten jest wykonany z materiałów nieprzemakalnych, który to chroni nasze łóżko, a dokładniej materac przed zanieczyszczeniami od wody, soków, przez pot aż na krwi kończąc, zwiększając tym higienę każdej sypialni. W dzisiejszych czasach poniekąd już się stały standardem dla hoteli, ze względu na korzyści sanitarne, których to ciągnie za sobą używanie osłon wodoodpornych na materac. Takie prześcieradła nieprzemakalne nie wpływają na komfort wypoczynku, gdyż same są wykonane z materiałów miękkich, przez co nie musimy się martwić o nasz spokojny sen. Jeśli chodzi zaś o dźwięk to w zależności od materiału ochraniacze mogą szeleścić (nie w dużym stopniu), lub być całkowicie bezdźwięczne.

Jak czyścić prześcieradła nieprzemakalne

Nieprzemakalne prześcieradła powinno się czyścić zgodnie z zaleceniami na opakowaniu lub metce, najlepiej postawić na przyjazny przyrodzie detergent do prania, gdyż te nie powodują tak dużych skód na naszym materiale jak chemiczne odpowiedniki. Najlepiej nie używać na nim wybielacza. Przed założeniem z powrotem na materac należy taki ochraniacz dokładnie wysuszyć, gdyż wilgotny materac może okazać się idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii, grzybów czy też pleśni, sam ochraniacz można wysuszyć na różne sposoby, wywiesić na słońcu lub wysuszyć w suszarce ustawionej na niższych stopniach by nie zniszczyć materiału zbyt wysokimi temperaturami. Przed założeniem nowej ochrony ją należy również uprzednio wyprać. W przypadku cięższych plam można użyć starego sposobu, czyli użycia pasty złożonej z wody i sody oczyszczonej w proporcjach 1 miarki wody do 2 miarek sody, i delikatnie wcierać do momentu zauważalnej poprawy, przepłukując od czasu do czasu, zaś gdy plamy spowodowanych krwią, dobrym sposobem na pozbycie się ich będzie użycie wody utlenionej w miejscu nabrudzenia. W przypadku pleśni najlepiej wsadzić pościel do pralki z detergentem, rozpuścić pół szklanki boraksu w bardzo ciepłej wręcz gorącej wodzie i gdy pralka się napełni, dodać naszą mieszaninę do pralki, a późnej czekać na efekty. Płukanie za pomocą octu też może okazać się dla nas zbawienne gdyż ocet zabija ponad osiemdziesiąt procent gatunków pleśni.

Nieprzemakalne prześcieradła na materac to jedna z lepszych budżetowych inwestycji w którą powinien zaopatrzyć się każdy dom, gdyż cena takowego produktu nie jest wygórowana, zaś korzyści płynące z tego zakupu są dla naszego codziennego życia ogromne, od walorów ekologicznych, przez higienę czy oszczędność, aż na komforcie kończąc. Pamiętać należy tylko o dokładnym sprawdzeniu kupowanego przez nas ochraniacza pod względem rozmiaru i materiału wykorzystanego przy wykonaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *