Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Samochód padł w drodze do Berlina? Zachowaj spokój, czekając na pomoc!

Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować usług holowniczych, ale bez względu na sytuację, bezpieczeństwo powinno być Twoim priorytetem. Jeśli brałeś udział w wypadku, oceń, czy nie masz obrażeń i zadzwoń na policję. Nawet drobne wypadki bez odniesionych obrażeń powinny być zgłaszane na policję.

Zawsze najlepiej jest mieć dokumentację na wypadek, gdy Ty lub inna zaangażowana strona zdecydujesz się podjąć kroki prawne. Po powiadomieniu policji lub jeśli raport policyjny nie jest konieczny, możesz wezwać lawetę – pomoc drogowa Berlin na pewno zjajwi się tak szybko, jak tylko to możliwe.

Samochód z drogi!

Jeśli to możliwe, przed wezwaniem pomocy powinieneś zjechać samochodem na pobocze. Oczyszczenie z drogi jest szczególnie ważne, jeśli znajdujesz się na ruchliwej ulicy lub autostradzie. Przebywanie na środku drogi zwiększa ryzyko potrącenia przez inny samochód.

Jeśli samochód nie może się ruszyć, ale wszystko jest w porządku, powinieneś wysiąść z pojazdu i stanąć gdzieś z dala od nadjeżdżających pojazdów. Jest to oczywiście łatwiejsze, jeśli pogoda jest przyzwoita lub jeśli w zasięgu wzroku samochodu jest miejsce, w którym można stanąć w środku.

Jeśli pogoda nie sprzyja lub znajdujesz się w odosobnionym miejscu, czekanie w samochodzie jest w porządku. Pozostawanie w pojeździe z zamkniętymi drzwiami może czasami być bezpieczniejszym wyborem, zwłaszcza jeśli nocą znajdujesz się w odosobnionym miejscu. Jeśli kiedykolwiek poczujesz się niebezpiecznie, czekając na lawetę, zawsze możesz zadzwonić na policję, nawet jeśli zgłoszenie nie jest konieczne.

Upewnij się, że Ty i Twój samochód jesteście widoczni

Niezależnie od tego, czy Twój samochód nadal jest na drodze, czy zjechał na bok, włącz światła awaryjne. Nawet jeśli na zewnątrz jest jasno, ostrzeże to innych kierowców, że Twój samochód nie może się poruszać i masz problemy.

Jeśli masz urządzenie wczesnego ostrzegania, takie jak flara lub trójkąt odblaskowy, możesz ustawić je tak, aby ostrzegało również innych kierowców. Te elementy są szczególnie przydatne w nocy lub gdy Twój samochód zepsuł się w martwym punkcie lub na zakręcie.

Jeśli nie czekasz wewnątrz pojazdu na przyjazd lawety, upewnij się, że stoisz w miejscu, gdzie inni kierowcy mogą Cię zobaczyć. Nie zaleca się stawania bezpośrednio przy aucie. Zamiast tego stań co najmniej kilka metrów dalej, aby być wyraźnie widocznym.

Uważaj na podejrzane wsparcie

W idealnym świecie oferta pomocy byłaby zawsze szczera i nigdy nie pociągała za sobą negatywnych konsekwencji. Aby jednak zachować bezpieczeństwo, zwykle najlepiej jest pozostać przy swoim samochodzie i grzecznie odrzucać wszelkie oferty od nieznajomych. O ile nie czujesz się naprawdę bezpiecznie przyjmując pomoc, mądrym wyborem jest pozostanie widocznym publicznie lub pozostanie bezpiecznie zamkniętym w samochodzie.

Niestety, niektóre firmy holownicze są również znane z tego, że wykorzystują ludzi, gdy są unieruchomieni. Jeśli podjedzie laweta, która nie pochodzi z firmy, do której zadzwoniłeś, nie przyjmuj od niej holowania. W dzisiejszych czasach jest to dość powszechne oszustwo. Pojawią się losowe firmy holownicze oferujące holowanie, aby później obciążyć Cię wysokimi, zawyżonymi opłatami. Następnie odmówią wydania samochodu, dopóki nie zgodzisz się im zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *