Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Posiadanie czy wynajem? Trendy na rynku komercyjnych nieruchomości.

Zgodnie z niedawnym raportem, coraz więcej właścicieli firm korzysta z niskich stóp procentowych, aby posiadać zamiast wynajmować swoje lokale komercyjne. Czy to dobry trend? Jak najbardziej!

To opcja, która może przynieść wiele korzyści.

Posiadanie siedziby zapewnia bezpieczeństwo posiadania — coś, co może mieć kluczowe znaczenie, jeśli sukces przedsiębiorstwa zależy od konkretnej lokalizacji. W przypadku innych, zwłaszcza firm prowadzących działalność handlową, wynajmujący mogą wiązać się z narzucaniem przez właścicieli surowych zasad dotyczących częstotliwości remontu lokalu. Może to oznaczać znaczną inwestycję kapitałową co kilka lat, nakładając nowe wymagania na przepływy pieniężne Twojej firmy.

Konkurencyjny rynek kredytowy

Jako właściciel firmy możesz skorzystać z różnych opcji w zakresie posiadania nieruchomości komercyjnej. Może być własnością właścicieli (czyli Ciebie), samej firmy lub jest też i wiele innych możliwości, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać. Każdy z tych wyborów wiąże się z różnymi zaletami i wadami. Wybór najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb będzie zależał od okoliczności oraz struktury własności i funkcjonowania Twojej firmy.

Wyjątkowo niskie stawki

Nadrzędnym aspektem tych wyborów jest fakt, że rynek kredytów nieruchomości komercyjnych oferuje obecnie wyjątkowe oferty, z których po prostu naprawdę szkoda byłoby nie skorzystać. Brokerzy zajmujący się tym tematem – widzą kredyty na nieruchomości komercyjne, których oprocentowanie jest tylko nieznacznie wyższe niż oprocentowanie kredytów mieszkaniowych. To daleko od czasów, kiedy kredyty na nieruchomości komercyjne były oprocentowane znacznie wyżej.

Kluczowym wnioskiem jest to, że teraz może nadszedł czas, aby zapewnić swojej firmie bezpieczeństwo, zamiast wynajmować nieruchomość komercyjną. Może to być znacznie tańsza opcja, niż myślisz. Coraz więcej właścicieli firm zauważa, że naprawdę warto pójść w tym kierunku i przemyśleć wszystkie korzyści związane z kupnem, które są zdecydowanie nad wynajmem.

Dostępna jest pomoc eksperta – łatwiej, niż myślisz!

Nieruchomości komercyjne mogą być bardziej złożoną klasą aktywów niż nieruchomości mieszkalne, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lokalnym brokerem, który się zajmuje takimi właśnie zagadnieniami, aby omówić:

  • różne opcje finansowania

  • wymagania kredytodawców.

Twój lokalny broker zdaje się być tutaj najlepszą siłą doradczą, tym bardziej, że może również współpracować z Twoim księgowym, aby znaleźć rozwiązanie kredytowe i strukturę własności odpowiednią dla Twoich okoliczności. Nierzadko Ci brokerzy sami działają jako właściciele małych firm dlatego doskonale rozumieją, jak działa finansowanie komercyjne i tym samym możesz być pewny, że dostarczą Ci wiele cennych informacji, które pomogą w rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę. Warto z tego skorzystać i mieć siedzibę firmy na własność, co jest wartością stałą i samą w sobie. Skontaktuj się z wybranym brokerem już dziś, aby uzyskać fachową poradę dotyczącą finansowania własności lokalu biznesowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *