Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Wydajność pracowników – o co w niej chodzi i jak ją obliczyć?

Wydajność pracowników jest miarą tego, jak dobrze lub jak słabo pracownik wykonuje swoje obowiązki służbowe i jak szybko dotrzymuje terminów lub wymagań.

Pomiar wydajności pracowników może pomóc w zidentyfikowaniu ewentualnych błędów w programie szkolenia pracowników i wskazać sposoby doskonalenia.

Jak mierzyć wydajność pracowników?

Wydajność pracowników można obliczyć na kilka różnych sposobów. Sami pracownicy – to pierwszy z nich. Ludzie są zwykle swoimi najgorszymi krytykami. Dlatego pytanie pracownika o jego wydajność może być skuteczne. Gdy pracownicy wykonają zadanie, mogą zostać poproszeni o wypełnienie formularza z pytaniem, jak sprawnie i jak szybko wykonali zadanie. Pomoże im to zrozumieć, gdzie są w tyle i pomoże im z czasem.

Menedżerowie mogą mierzyć wydajność swoich pracowników za pomocą kolejnych skal liczbowych, takich jak 1 do 5 lub 1 do 10. Oprócz mierzenia jakości i szybkości wykonywanych zadań, mierzą również, jak dobrze pracownik rozumie zadania, współpracuje z innymi członkami i okazuje oddanie pracy.

Ludzie, z którymi pracują: Uzyskiwanie informacji zwrotnej od grupy, z którą pracuje pracownik, jest ważne, aby zrozumieć, czy ich wspólne wysiłki przynoszą sukces. Mogą to być ich koledzy i przełożeni, a nawet członkowie innych zespołów, z którymi czasami pracują.

Jakie są czynniki wpływające na wydajność pracowników?

Kluczowymi czynnikami wpływającymi na wyniki pracowników są:

  • Satysfakcja z pracy

  • Trening i rozwój

  • Zaangażowanie pracowników

  • Cele i oczekiwania

  • Narzędzia i wyposażenie

  • Morale i kultura firmy

Pracownicy nie będą działać w próżni. Niektóre czynniki, takie jak pracodawca, osobiste preferencje i wiele innych czynników zewnętrznych, wpływają na wydajność pracownika.

Nie będziemy brać pod uwagę czynników, które utrudniają wydajność pracowników, takich jak problemy osobiste, ponieważ organizacja nie może wyeliminować tego typu czynników. Alternatywnie skupiamy się na czynnikach, które mają pozytywny wpływ na wydajność pracowników.

Czynniki wydajności pracowników

Firmy, które rozważą, jak zaangażować swoich pracowników, mogą wiele zmienić. Nie ma prostego ani łatwego sposobu, ale istnieją pewne kluczowe obszary, które mogą przynieść potężne rezultaty.

Mantra jest prosta, ponieważ znamy czynniki, które mają pozytywny wpływ na wydajność pracowników, skupiając się na tych czynnikach ostatecznie zwiększy wydajność pracowników. Typowymi sposobami poprawy wydajności pracowników jest identyfikacja problemów z niską wydajnością i dopasowanie ich do umiejętności pracownika. Musisz wzbogacić dwustronną komunikację, aby mieć pozytywne środowisko pracy. Wyznaczaj jasne cele i osiągalne kamienie milowe oraz skutecznie szkol pracowników, aby stymulować wzrost i osiągać efektywną produktywność i wydajność pracowników.

Szkolenia i rozwój

Szkolenie koncentruje się na natychmiastowych ulepszeniach, takich jak opanowanie zmian w oprogramowaniu biznesowym, podczas gdy rozwój koncentruje się na celach długoterminowych. Wydajność pracownika zależy od szkolenia, jakie otrzyma od firmy. Firmy mają różne poziomy wyszkolenia i oczekiwania dotyczące wydajności pracowników w zależności od sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *