Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Dodatkowe ubezpieczenie i pomoc drogowa – to ma znaczenie!

Dodatki do ubezpieczenia samochodu to dodatkowe ubezpieczenia mające na celu zapewnienie rozszerzonej ochrony przed utratą i uszkodzeniem samochodu w wyniku wypadku, pożaru, kradzieży lub innego nieszczęśliwego zdarzenia. Aby skorzystać z tego dodatkowego ubezpieczenia, musisz zapłacić nieco wyższą składkę. Z dodatkowych korzyści można korzystać tylko w przypadku samodzielnego ubezpieczenia samochodu od odpowiedzialności cywilnej lub polis kompleksowych.

Różne dodatki mają różne znaczenie. Niektóre z dodatków pomagają ci w postaci pieniędzy po wypadku lub jakimkolwiek nieszczęściu, podczas gdy niektóre wymyślają pomoc w postaci usługi, takiej jak dodatek pomoc drogowa Magdeburg. Dzięki tej dodatkowej osłonie możesz uzyskać natychmiastowe wsparcie w nagłych wypadkach.

Co to jest dodatkowa ochrona drogowa?

Droga jest pełna niepewności. Po spotkaniu z niefortunnym wydarzeniem pomoc wydaje się być dobrodziejstwem, gdy czujesz się unieruchomiony i bezradny na środku drogi. Pomoc drogowa to zatem pokrowiec mający na celu zorganizowanie i udzielenie pomocnej dłoni bezpośrednio w miejscu, w którym samochód:

• się zepsuł,
• uległ wypadkowi,
• upadł w wyniku innego nieszczęścia.

Ta pomoc w nagłych wypadkach przynosi natychmiastową ulgę właścicielowi samochodu.

Co obejmuje ubezpieczenie na pomoc drogową?

Jeśli posiadasz polisę pomocy drogowej i wpadniesz w jakiekolwiek kłopoty ze swoim samochodem, możesz poprosić o pomoc, zgłaszając zdarzenie ubezpieczycielowi za pośrednictwem telefonu lub wiadomości.

Oto sytuacje, w których dodatek pomocy drogowej do ubezpieczenia samochodu pomaga:
1. Awaryjna pomoc w holowaniu – w razie wypadku ubezpieczyciel zorganizuje pomoc w odholowaniu samochodu do pobliskiego warsztatu.
2. Awaria mechaniczna – jeśli Twój samochód zepsuje się na drodze lub w domu, ubezpieczyciel wyśle ​​na miejsce mechanika, który pomoże Ci w szybkim uruchomieniu, naprawie mechanicznej lub elektrycznej i tak dalej.
3. Serwis przebitej opony – ubezpieczyciel zorganizuje serwisantowi dojazd na miejsce i wymianę przebitej opony.
4. Dostawa paliwa – jeśli w Twoim samochodzie zabraknie paliwa w dowolnym miejscu, dzięki temu dodatkowi otrzymasz na miejscu do 5 litrów paliwa.
5. Serwis kluczyków zapasowych – Jeśli przypadkowo zostawisz kluczyki w samochodzie i zamkniesz je lub zgubisz kluczyk do samochodu, dzięki temu pokrowcowi możesz otrzymać klucze zapasowe na miejscu. Ta usługa jest oferowana w ramach tej dodatkowej ochrony tylko przez kilku ubezpieczycieli.
7. Pojazd alternatywny – jeśli Twój samochód nie mógł zostać naprawiony w krótkim czasie, ubezpieczyciel zorganizuje transport alternatywny.
8. Zakwaterowanie – Jeśli naprawa Twojego samochodu będzie trwała zbyt długo, ubezpieczyciel zorganizuje dla Ciebie zakwaterowanie w pobliskim hotelu. Jednak jego opłaty będą musiały zostać opłacone tylko przez Ciebie.

Wypadki i niefortunne zdarzenia mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie. Nie możesz ich uniknąć, ale możesz się na nie przygotować. Zainwestowanie nieco więcej poprzez dodanie dodatku pomocy drogowej do planu ubezpieczenia samochodu może uchronić Cię przed kilkoma sytuacjami wymienionymi powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *