Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Jak chronić samochód w deszczowe dni, aby pomoc drogowa nie musiała interweniować?

Nadeszła pora wiosenno-letnia, a wraz z nią obfite opady deszczu, które prowadzą do powodzi, korków i wielu innych problemów. Deszcze są również bardzo szkodliwe dla Twojego samochodu, ponieważ brud i woda mają tendencję do gromadzenia się w obszarach, mogą powodować rdzę i problemy z elektrycznością. Aby więc upewnić się, że Twój samochód pozostanie w jak najlepszej formie, a tym samym pomoc drogowa Hamburg nie będzie potrzebna – oto kilka najważniejszych wskazówek, które zapewnią, że Twój samochód pozostanie w najlepszej formie podczas deszczowych dni. Dajemy Ci również kilka krótkich wskazówek:

• jak jeździć bezpieczniej
• jak najlepiej chronić swój samochód.

Większość ciężaru deszczowych dni wpłynie na nadwozie twojego samochodu. Ziemia, liście i brud ogólnie niszczą nieskazitelne wykończenie lakieru, a szkody mogą być znacznie głębsze, jeśli nie podejmiesz środków zapobiegawczych.

Samochód należy utrzymywać w czystości!

Najprostszym sposobem ochrony zewnętrznej części samochodu jest upewnienie się, że brud i błoto nie osadzają się na nim. Jeśli masz na to czas, zawsze staraj się wytrzeć lub zmyć całą maź z karoserii samochodu jadącego w deszczu. Da to pewność, że brud i błoto zostaną zmyte i nie będą się trzymać, co z kolei uszkodzi farbę. Również każdego ranka wycieraj samochód, aby pozbyć się wszystkich liści i gałązek z lakieru samochodu.

Pokrowce samochodowe? Nie!

Nigdy nie używaj pokrowca na samochód, jeśli zamierzasz zaparkować go na otwartej przestrzeni. Chociaż może chronić przed przypadkowymi liśćmi i gałązkami spadającymi na samochód i chociaż większość wody spadającej na samochód może odpłynąć, pokrowiec ma tendencję do przyklejania się do karoserii samochodu z powodu wilgoci. Gdy słońce świeci, a samochód wysycha, pokrowiec może przykleić się do lakieru samochodu, a po zdjęciu pokrowca może być problem go odkleić, powodując nieodwracalne uszkodzenie lakieru.

Wyczyść pod maską i bagażnikiem

Pamiętaj, aby zawsze czyścić pod klapą bagażnika i maską samochodu. Często liście mają tendencję do blokowania się pod nimi, co kończy się zatykaniem elementów odprowadzających wodę. Liście mogą również utknąć w zacięciach drzwi, powodując gromadzenie się wody w szczelinach i rdzewienie, co z kolei prowadzi do przedostawania się wody do wnętrza kabiny.

Ochrona podwozia

Podwozie samochodu można zabezpieczyć spryskując mieszanką oleju napędowego i zużytego oleju silnikowego. Ta mieszanka utrzymuje wilgoć i brud z dala od brudu i może być integralną częścią ochrony ruchomych części mechanicznych i podwozia samochodu przed rdzą. Kombinacja może być również używana na takich elementach jak przednie zawieszenie. Unikaj rozpylania go na elementy silnika/wydechu ze względu na zagrożenie pożarowe oraz na tarcze hamulcowe, ponieważ może tworzyć warstwę, która może spowodować problem z hamowaniem.

Nałożenie folii chroniącej lakier to najlepszy sposób na zabezpieczenie lakieru przed działaniem deszczu i wilgoci. Są one jednak bardzo drogie, więc jako środek alternatywny można zastosować ceramiczną ochronę farby, aby upewnić się, że woda ma tendencję do odpływania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *