Sukces-Firmy.pl

Porady dla przedsiębiorców

Dopasowane do potrzeb i budżetu – jak znaleźć takie pokrycie dachowe?

Wybór dachu do domu lub firmy nie jest tak prosty, jak się wydaje. Istnieje nieskończona liczba czynników, które wpływają na wybór dachu, którego prawdopodobnie nie brałeś pod uwagę — poza stylem i budżetem. Przyjrzyjmy się głównym czynnikom, o których należy pamiętać przy wyborze pokrycia dachowego. Więcej na temat tego znajdziesz tutaj https://purios.com/blog/pokrycia-dachowe-jakie-rodzaje-wyrozniamy-co-wybrac – warto zajrzeć, jeśli pokrycia dachowe naprawdę Cię interesują.

Nachylenie dachu

Nachylenie dachu to jego pionowy wzrost w calach nad jego poziomym przebiegiem. W niektórych przypadkach nachylenie dachu będzie dyktować rodzaj pokrycia dachowego. Kodeks budowlany obowiązujący w Rzeczypospolitej i producenci wymagają dla gontów asfaltowych minimalnego nachylenia 2:12. Jeśli nachylenie Twojego dachu jest mniejsze niż 2:12, potrzebujesz metalowego lub płaskiego systemu dachowego, takiego jak dach membranowy.

Lokalizacja zadaszenia

Budynki i domy w strefach silnych wiatrów, które istnieją w przybrzeżnych i górskich częściach naszego kraju, mogą być lepiej przystosowane do metalu. Kolejną rzeczą do rozważenia jest lokalizacja drzew na Twojej posesji. Jeśli twój dom lub firma ma znaczną koronę drzew, twój dach będzie musiał być wykonany z materiału, który wytrzyma ewentualne zwalone gałęzie drzew.

Dach maksymalnie przyjazny dla środowiska

Owszem możesz mieć obawy dotyczące przyjazności dla środowiska materiału, który wykorzystasz na zadaszenia. Materiały na dachy kompozytowe i metalowe zawierają więcej materiałów pochodzących z recyklingu niż gonty asfaltowe. Jeśli znajdziesz producenta zadaszenia, któremu również losy przyrody leżą na sercu to na pewno z przyjemnością dostarczy przyjazne dla środowiska materiały dachowe.

Efektywność energetyczna ma znaczenie

Jeśli efektywność energetyczna jest Twoim celem, mamy opcje, które pomogą uniknąć marnowania energii. Dachy z blachy i białej membrany utrzymują poddasza i budynki w niższej temperaturze niż większość dachów gontowych. Metalowe pokrycie dachowe odbija ciepło, podczas gdy pokrycie gontowe je pochłania. Metalowe pokrycia dachowe są przydatne, jeśli mieszkasz w gorącym klimacie lub w obszarze o gorącym lecie, takim jak centrum Polski. Wybranie jednej z tych energooszczędnych opcji pozwoli obniżyć rachunki za prąd w gorące letnie miesiące.

Jak najlepsze wykorzystanie budynku

Oczywiście dach komercyjny różni się od tego, w jaki sposób pokryjesz swój dom. A dach, który mógłby działać w butiku odzieżowym, nie sprawdzi się tak samo w tłustej restauracji typu fast food. Podczas omawiania opcji pamiętaj o wykorzystaniu budynku.

W zależności od wybranego pokrycia dachowego, Twój dach może trwać przez całe życie.\ Niezależnie od tego, czy interesują Cię gonty asfaltowe, metalowe, miedziane pokrycia dachowe, powinieneś mieć lepsze wyobrażenie o tym, czego szukasz i czy sprawdzi się w Twojej przestrzeni. Skontaktuj się z profesjonalistami w tej dziedzinie już dziś, aby omówić opcje pokrycia dachowego dla Twojego domu lub firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *